poniedziałek, 1 października 2012

Rozmowy Polaków o zdrowiu
Ano, wsparłam akcję dotycząca WNM (Wysiłkowe Nietrzymanie Moczu) http://modaija.pl/rozmowy-polakow-o-zdrowiu-okiem-ekspertow/ To ważny temat zdrowia i akcja dotyczy nie tylko pomagania sobie, ale rozmawiania ze sobą, z lekarzem.
Pozbyłam się problemu operacyjnie, (w ramach NFZ) w szpitalu na Żelaznej, metodą laparoskopową zrobiono mi „taśmowanie pęcherza” albo inaczej„siateczkowanie”. Innymi słowy wszyto taki silikonowy „hamak” pod pęcherz żeby nie uciskał cewki (czasem uciska macica) i nie prowokował nagłych niespodzianek, gdy kichałam, skakałam czy co tam.
Bardzo wiele kobiet ma z tym problem, wiele wstydzi się przyznać, zgłosić, noszą wkładki, z czasem coraz grubsze. Trasy zakupów czy wyjazdów planują tak, żeby zawsze jakaś toaleta była w pobliżu (a z tym u nas miło nie jest).To krępujące, znam to z autopsji.
Poddałam się zabiegowi w klinice Jednego Dnia na Żelaznej, bardzo wsparta myślą o tym, że np w Szczytnie jest pewien fajny lekarz „od tych spraw”, który namiętnie namawia kobiety na taki zabieg (w ramach NFZ), a to, na wsi szczególnie, nie jest łatwym tematem. Rozmawiałam z tymi kobietami zachwyconymi nową jakością życia i sama się decydowałam! WARTO!
Zarówno rozmawiać jak i podjąć decyzję. Rozmawiać w ogóle, z córką przyjaciółką lekarzem i nie tylko o WNM, ale i np. z mężem o problemach z prostatą, etc. Jak się krępuje, to skierować go, namówić na rozmowę z lekarzem. Trzeba o siebie wzajemnie dbać i żyć zdrowo, komfortowo.

4 komentarze:

 1. Świetnie !
  zapraszam do mnie ! może zaobserwujesz ?
  napewno się odwdzięcze :)
  _____________________________________
  my-daily-life-4you.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Pani Małgosiu, proszę mi dać namiary na lekarza który to Pani robił bo nie mogę nic znaleźć w internecie a męczę się z tym problemem ponad 10 lat. Jestem z Częstochowy i u nas nie robią takich operacji. Błagam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Szpital na Żelaznej. Dr Jacek Szymański, w Szczytnie dr Kasprowicz i wielu innych.
  Aż dziwne że w Częstochowie nie robią. Tu jest wszystko! http://ntm.pl/,
  http://ntm.pl/?pid=main_tresc.pl.213_html. Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo Pani dziękuję za błyskawiczną reakcję. Częstochowa to zadupie(przepraszam) a lekarze to bufony, którzy mają mało wiedzy a dużo pychy. Pozdrawiam serdecznie!

   Usuń