niedziela, 7 lipca 2019

Nienawidzą kogo, czego, za co?

.. w kuchni pachnie jedzeniem. To dzisiaj orientalne zapachy, Bo A. był na wielkiej wyprawie do jednego z azjatyckich państw i przywiózł masę zdjęć i wielką chęć, żeby podzielić się z przyjaciółmi (z nami) zapachami, smakami i widokami jakie go poruszyły. D. w czasie tej wyprawy został w Polsce, zajmował się chorym ojcem i zwierzakami domowymi, domem, i ogrodem. Pomagały mu mamy - mama A. i jego mama.
Teraz też są z nami w kuchni pomagając. Obie miłe, starsze panie w przywiezionych im w prezencie pięknych sarongach. Przesympatyczne! Nalewają napoje, siekają sałatkę, układają somosy na paterach.
Coraz więcej nas, gości. Mnóstwo powitań osób, które już się znają, zawieranie nowych znajomości, oczekiwanie na slide show i opowieść Z. D. podaje nam szklanki i owoce.
Wreszcie rozsiadamy się i stajemy blisko ekranu i A. pokazuje nam efekty wyprawy. Na fotografiach Indie z całym kolorytem i wspaniałymi widokami. A. snuje opowieść, my słuchamy. Jest smacznie, pachnąco i ciekawie. 
Wspaniale jak zawsze.
Obaj prowadzą ciekawe życie w domu, w którym jest spokój, miłość, troska o starzejących się ludzi i zwierzęta też (ich stara suka ledwo łazi, jest pieszczona i kochana). Lubimy nastrój tego domu, obie urocze mamy i świetną atmosferę tam panującą. Oni są ze sobą koło 20 lat. W szacunku, miłości i dobroci.
Pytanie:
Komu i dlaczego przeszkadza ich miłość? Szacunek i dobroć?
Dlaczego zdaniem EPISKOPATU Polski, racje ma debil cytujący jakieś pierdoły sugerujące, że osobom nieheteronrmatywnym trzeba zadać śmierć, bo ...? Bo...???

Nie mogę pojąć tego, że katolicy milczą, i coraz bardziej nienawidzą KOGO? CZEGO? ZA CO?

2 komentarze:

  1. "Katolicy" źle pojmują religię, wywyższają się i nietolerują "pozostałych".. smutne, ale prawdziwe. Czasami zastanawiam sie, czemu mają służyć religie. Każda uważa się za świętą, najświętszą, a w rzeczywistości dzieli, prowadzi do rywalizacji, wymuszania, naciskania, fanatyzmu i wtedy rodzi się nienawiść.. "święta" nienawiść.
    Straszne...

    OdpowiedzUsuń
  2. Tez sie zawsze zastanawiam dlaczego ludziom tak przeszkadza cos co ich nie dotyczy. A juz najbardziej bawi mnie poglad, ze to "wbrew naturze". Dosyc dawno juz zostalo udowodnione naukowo, ze z orientacja seksualna sie rodzimy. Wiec jest to jak najbardziej "zgodne z natura". Dlaczego tak trudno to ludziom zrozumiec?

    OdpowiedzUsuń