niedziela, 23 czerwca 2013

Tatko

Miał tylko prawą rękę, ale dla mnie był ojcem całkowitym, totalnym, najlepszym na świecie. Pokazał mi księżyc, i nauczył pływać, gotować, kochać Gałczyńskiego i Czajkowskiego. W liceum, gdy miewałam pęknięte serce, przychodził po mnie z bukiecikiem stokrotek i szliśmy na ciacho, gadając albo milcząc. Mamie przynosił ze spaceru z psem kwiatki nawet jak już ja byłam dorosła. Kochał nas miłością największą.
Mój tatko - dziś wspomniany szczególnie.

4 komentarze:

 1. Czy to jest z książki "Fikołki na trzepaku" ? Całkiem fajna - nostalgiczna książka. Mimo że jestem rocznik 72 to fajnie bawiłem się w tamtych czasach. Teraz to wszystko bezpowrotnie minęło ... podwórka opustoszały, ludźmi rządzi pieniądz a młodzież spotyka się przy komputerach ... :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam!
  Książkę "Zwyczajny facet" podarowała mi moja siostra. Przeczytałam ją jednym tchem. Sięgnęłam po " Fikołki na trzepaku" . Jestem rocznik 1964.To , co Pani opisuje jest mi bardzo bliskie. Przypomniały mi się wakacje na wsi, zatęskniłam do tych zabaw na trzepaku, do podwórka koło bloku pełnych koleżanek. Zazdroszczę Pani ojca. To w jaki sposób Pani opisuje relacje z ojcem , świadczy o Pani wielkiej miłości do niego. Szkoda, że ta opisywana rzeczywistość z tamtych lat przeminęła bezpowrotnie, tak jak pisze kolega ( podwórka opustoszały, nie ma dzieci, bo siedzą przy komputerach, a ludźmi rządzi pieniądz). Smutne! DZIEKUJE PANI ZA TE KSIĄŻKI!

  OdpowiedzUsuń
 3. To jeszcze raz ja. Zapraszam Panią do mojej pasji, na blooga: mojeklimatylonia.bloog.pl
  Ten powyższy komentarz jest mój. Zapraszam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo się cieszę, że mogę podzielić się z nami swoimi doświadczeniami. Nazywam się Brenda i byłem szczęśliwy. Dopóki mój mąż nie powiedział, że go zdradzam, oboje staliśmy się dokuczliwymi parami, nie mógł w to uwierzyć, ani nie zaufał moim słowom, więc złożyliśmy wniosek o rozwód, później zostaliśmy rozdzieleni i ślubowaliśmy, że nigdy się nie pogodzimy. Długo próbowałem iść dalej, ale nie mogłem pozostać bez niego, więc zacząłem poszukiwania powrotu męża, a potem skierowano mnie do Dr.IZOYA. Świetny człowiek, którego spotkałem, rzucił zaklęcie miłosne i zmusił mojego męża do powrotu w ciągu 24 godzin. dzięki temu jestem tutaj, aby udostępnić kontakt dr IZOYA, skontaktować się z nim poprzez drizayaomosolution@gmail.com. Jest naprawdę potężny i specjalizuje się w następujących sprawach ...
  (1) Kochaj zaklęcia wszelkiego rodzaju. (2) Przestań rozwodzić się. (3) Zakończ jałowość. (4) Potrzebujesz pomocy duchowej.

  OdpowiedzUsuń